Woningwaardes blijven achter als zij in de buurt van windparken staan

Minister Eric Wiebes heeft eind 2019 de tweede kamer een onderzoeksrapport aangeboden.

De resultaten uit dit rapport laten zien dat de aanwezigheid van een windturbine binnen 2 km van een woning over de periode 1985-2019 heeft geleid tot het achterblijven van woningwaardes met gemiddeld 2,1%. De effecten zijn bijna twee keer zo sterk na 2011. Een belangrijke oorzaak voor het sterkere achterblijven van de woningwaardes na 2011 blijkt de toename van de gemiddelde hoogte van een windturbine. Zo leiden turbines tussen de 50-150 meter tot een relatieve achterblijvende woningwaarde van circa 2,5%, terwijl turbines hoger dan 150 meter gemiddeld leiden tot een relatieve achterblijvende woningwaarde van circa 5%.

Lees hier de kamerbrief, het rapport kunt hier downloaden.

Wil je (meer) informatie over planschade en hoe je dit zou kunnen verhalen, kijk dan even op de website van Habitat (advocaten & juristen).